Isıya Dayanıklı Tel Nedir?

Temmuz 28,2018

Isıya Dayanıklı Tel Nedir?

Isıya Dayanıklı Tel, yangın alarm sistemleri, acil anons sistemleri ve BS5266'ya uygun olarak tasarlanan uygulamalar dâhil olmak üzere acil durum aydınlatma sistemlerinde güç ve yardımcı kontrolün sağlanması da dâhil olmak üzere uygulamalarda artırılmış yangın dayanımı için özel olarak tasarlanmıştır. Bu kablolar, can güvenliği ve yangınla mücadele uygulamaları için yangına dayanıklı güç ve kontrol kablosu sistemlerinin montajı için BS8519 gerekliliklerinin bir parçasını oluşturacaktır.

 

Tedarik ve İşlem

Bu yangına dayanıklı tek damarlı ve çok damarlı Isıya Dayanıklı Tel, bir dizi Kontrol Devresi kategorisinde kullanıma uygundur. Mekanik hasar riskine karşı ek koruma sağlamak için, her ikisi de iç ve dış mekân uygulamaları için uygun olan sağlam Firetec 'Güç' ve 'Darbe Gücü' kabloları tedarik ediyoruz. 'Darbe Gücü', doğrudan etki ve su jeti basıncına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Daha fazla esneklik için, FRF2 kablosunu, karmaşık köşelerin etrafında bükülmeye uygun bir kablo ve İstanbul Yeraltı şebekesi gibi ortamlarda bulunan tek çekirdekli Tubesafe kablosunu tedarik ediyoruz.

 

Performans ve Dayanıklılık

Yangın performansımızdaki Isıya Dayanıklı Tel ve diğer yangına dayanıklı kablolar, en üst düzeyde yangına dayanıklılık ve elektromanyetik parazite karşı iyi koruma sağlamak üzere tasarlanmış Mineral İzolasyonlu bakır kablolar (MICC) içerir. Bu yüksek sıcaklık kabloları herhangi bir plastik yalıtım olmadan üretilir ve 950oC'ye kadar devre bütünlüğü sağlar. Çeşitli renk seçeneklerinde LSZH aşırı ısınma özelliklerine sahiptirler. Bu kablolar genellikle tehlikeli ve patlayıcı ortamlarda veya aşındırıcı kimyasalların performansı etkileyebileceği yerlerde kullanılır. LSZH yalıtımlı kablolar LPCB onayına sahiptir. Polimer aşırı ısınmayanlar ATEX onayına sahiptir ve tehlikeli veya patlayıcı ortamlarda çalışma konusunda AB direktiflerine uygundur.

Yorumlar


Sizde Yorum Yazın