Flexible Hortum Nedir?

Temmuz 25,2018

Flexible Hortum Nedir?

Flexible Hortum genellikle kısa bir hortum olarak adlandırılan çeşitli sıvıları ve gazları başka yerlere taşıyabilen bir boru sistemidir. Ev sahipleri tarafından kullanılan en yaygın hortum, bazen hortum borusu olarak adlandırılan bahçe hortumudur. Yumuşak, plastik bir malzemeden bir hortum oluşturulur. Kauçuk, esnek yapısı nedeniyle hortum yapımında kullanılan en yaygın malzemelerden biridir. Su, hortumun kendisinden veya bir püskürtme memesi gibi bir hortum eki yoluyla ya da hortumun içinden çıktığı hortumun sonuna kadar, genellikle bir dış spigot veya musluk olan bahçe hortumundan akar.

 

Flexible Hortum ve Tarihi

İlk tip Flexible Hortum oluşturulmasında deri kullanıldı, ancak imalatçılar yakında kauçuk ve diğer sentetik materyallere geçtiler. Bir hortum yapıldığı zaman, lastik, hortumu şekillendirmek için küçük bir açıklıktan itilir veya çekilir. Ekstrüzyon olarak bilinen bu işlem, çeşitli uzunluk ve boyutlarda hortumlar oluşturabilir. Malzemenin bir kaplama ile kaplanması ve son derece yüksek bir sıcaklıkta kükürt ile muamele edilmesi, vulkanizasyon olarak bilinen bir işlem ile bir hortum da oluşturulabilir. Kurşun kaplama, işlemden sonra çıkar ve güçlü bir Flexible Hortum oluşturulmuştur.

 

Flexible Hortum’un Özellikleri Nedir?

Flexible Hortum çok esnek hale geldiğinde, sıvı veya gazın geçmesi için yeterince açık kalmayacaktır. Fonksiyonel hale getirmek için hortuma yeterince kuvvet katmak için, örgü veya spiralleme yoluyla bir araya getirilen çapraz bir fiber ızgarası ile takviye edilir. Bu süreç, uzun uzunluklarda bile güçlü kalan hortumlar oluşturur. Bir hortum yeterince uzun olmadığında birden fazla hortum birbirine bağlanabilir ve maddeler tuzağa düşmeden tüm uzunluğu boyunca geçebilir.

Ev sahipleri, Flexible Hortum ağaçların veya binaların etrafını sarabilme gibi birçok avantaj bulacaktır. Hortum aynı zamanda yırtılmadan kayaların arasından geçebilecek kadar güçlüdür ve ev sahiplerinin suyu ulaşılması zor bitkilere, yıkamak için bir araca ya da evin etrafındakileri siding temizlemek için kolayca taşıyabilmelerine izin verir. Hortum, tüm çimi otomatik olarak sulamak veya sadece belirli bölgelere sulamak için bir sprinkler sistemine bağlanabilir. Çeşitli ataşmanlar, sert bir kiri temizlerken sert bir tozdan sert bir spreye kadar su basıncını değiştirebilir. Diğer ataşmanlar, bir süpürgeyi veya kaldırımı temizlemek için hortumun ucuna süpürge benzeri bir cihaz ekler.

Yorumlar


Sizde Yorum Yazın