Çelik Halat Nedir?

Aralık 28,2018

Çelik Halat Nedir?

Çelik Halat Nedir?

Paslanmaz çelik halat yeni dönem' de artık çok fazla önem gösterildiği için bu yazımızda paslanmaz çelik halat özelliklerinden bahsedeceğiz.

Çelik halatın oluşumu aslında tam olarak üç tane ana gruptan oluşmaktadır.

İlk olarak;

Lif Öz : Esnekliğin tam olarak en ön planda tutulması gerektiği durumlarda aranmaktadır.

Bağımsız Çelik Halat Özü: Burada' ki özellik ise yüksek direnç ve ısının önemli olduğu kalın biçimdeki halat grubunda tercih edilmektedir.

Demet Öz : Paslanmaz çelik özlü olarak halatlar arasında özünün tamamen demetler ile aynı olmasından gelmektedir. Damar öz tabaka olarak bilinmektedir.

Paslanmaz çelik halat çapı dış ve tel demetlerini saran ve tüm halat olanlarını kesitin içerisinde alan çemberin çapı olarak gösterilmektedir.

Paslanmaz çelik halat nasıl yağlanmaktadır?

Çelik halatlar farklı olarak genelde imalat sırasında üretilen firmalar tarafından yağlanmaktadır. Bunun yanın' da yağlama ve oksitleme ve bunun yanında diğer maddeleri sayesinde atmosferlere karşı koruyucu özellikler sağlanması gerekmektedir. Tel ve demetler bir biri üzerinde sıkı ve düzgün durması gerekmektedir.

Yağlarken dikkat edilmesi gereken durumlar?

Paslanmaz çelik halat maddesini bağlarken çeşitli durumlara dikkat etmemiz gerekmektedir.

1- Alkali ve asit içermemelidir.

2-Tel yüzeyine yapışma kuvveti sağlaması gerekmektedir.

3-Tel ve demet aralarına kolayca sızabilecek.

4-Yüksek dirence sahip olması gerekmektedir.

Paslanmaz çelik halat alanında oldukça sağlam ve güvenilir ürün olduğu için insanlar arasında bu dönem içerisinde oldukça yoğun kullanılmaktadır.

Paslanmaz çelik halat alırken tabi ki güvenilir firmalardan satın alma işlemeni gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi halde kötü imalata sahip ürünlerden aldığınızda kesinlikle sizi yarıda yolda bırakacağından şüpheniz olmasın. Her zaman daha sağlık bir hayat ve daha sağlıklı bir dönem için paslanmaz çelik halat satın alırken güvenilir firmalardan satın almanız gerekmektedir.

Paslanmaz çelik halat alanında hizmet vermekten onur ve gurur duyuyoruz. Bugüne kadar verdiğimiz hizmetlerimizde bir çok müşterimizi memnun etmiş bulunmaktayız.

Yorumlar


Sizde Yorum Yazın