Yüksek Karbonlu Yaylık Çelik Teller

Yüksek Karbonlu Yaylık Çelik Teller

Yüksek Karbonlu Yaylık Çelik Teller

Yüksek Karbonlu Yaylık Çelik Teller

Karbon çeliği teller yaylık ve yataklık kullanımlardan başka örgülük, örgü kafes imalatı. CO; kaynak teli, Zig-Zag yay teli, müzik teli ve halatlık tel olarak kullanılmaktadır.

Karbon Yaylık çelik tel yüksek gerilimli, elastik limit, tokluk ve yorgunluk gücü ve şok ve titreşim olmalıdır. Güç ve dayanıklılık özellikleri sağlamak, özellikle önlenmesi burulma çatlaklar, Bahar çelik tel üretimi anahtarıdır. Tel çubuklar, yüzey kalitesi ve doğal kalitesini doğrudan tel performansını etkiler.

 

Karbon Yaylık Çelik Tel Kullanım Alanları

Endüstriyel yaylar, ağaç, bant, pala ve dairesel testereler, ölçüm aletleri (açılır metreler), asansör bağlantı parçaları, bahçe makasları, çeşitli bıçaklar, malalar, ispatula, marley bıçağı, balata imalatı, emniyet kemerleri, kaporta bağlantı parçaları, bisiklet, tarımsal ve endüstriyel zincirler, menteşe üretimi, bijuteri imalatı, ayakkabı destek parçaları (bombe), ateşli silah parçaları, matbaa ve tekstil yedek parça imalatı, beyaz eşya sanayi, plastik elyaf bıçakları, tambur yay çelikleri, rulman imalatı, deri kesme ve yarma bıçakları, şemsiye gövde parçaları, dosya parça üretimi, düdüklü tencere tutucuları, horn diagramı, çelik pul üretimi, kompresör valf çelikleri, klipsler, tütün bıçakları, taş ve beton düzeltme bıçağı imalatı, panel asma tavan.

 

Düşük Karbonlu Çelikler

Cıvata, somun, ıslah edilebilir makine parçaları imalatı, yapı ve inşaat sektöründe görev alarak kullanılabilir. Yüzey sertleştirme işlemleriyle sertleştirilebilirler.

Orta Karbonlu Çelikler

Makine, cıvata, somun, dingil, gemi şaftı, uskur mili, dişli çark, transmisyon mili, frezeli mil, yük kancas›, manivela kolu, ray, kazma, kürek gibi araç gereçlerin yapımında kullanılır. Isıl işlem ile sertleştirilmeye uygundur.

Yüksek Karbonlu Çelikler

 

 

 

Mil, şaft, cıvata, somun, spiral ve yaprak yaylar, makaslar, kesici basit takımlar, zımba, kepçe dişlisi, greyder bıçağı, yüksek mukavemetli makine parçaları, eğe, keser, ağaç testeresi gibi araç gereçlerin yapımında kullanılır. Isıl işlem ile sertleştirilmeye uygundur.