Şerit Makinesi

Şerit Makinesi

Şerit Makinesi


Şerit makinesi özellikle ağaç ve diğer ürünlerin sektöründe ağırlıklı olarak kullanılan üründür. Buna ek olarak kasnak çapının büyüklüğüne oranla kullanım alanları değişmektedir. Örnek olarak küçük kasnak çaplı olanlar koltuk imalatı yapan işyerlerinde, büyük kasnak çaplı olanları ise kereste atölyelerinde ağırlıklı olarak kullanılır.

 

Şerit Makinesinin bizlere avantajı nelerdir?

Şerit makineleri kullanım yerlerine çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajlardan en büyüğü tomruklara kolayca şekil verilmesiyle başlar. Bu sayede tomruklara şekil verirken harcanan büyük zaman en az düzeye indirilir. Ayrıca şerit makinelerinin kaliteli olması makinenin uzun ömürlü kullanımı açısından önemli bir noktaya sahiptir. Şerit makinelerinin güvenli olması insan hayatı açısından önemli bir noktaya sahiptir. Yapılan bir hata sağlık açısından geri döndürülemez sonuçlara sebep olabilir. Kalitenin yanı sıra makineye gereken bakımın özen ve titizlikle yapılması da çok önemlidir. Tüm bu şartlar sağlandığında şerit makineleri tüm güvenliğiyle ve tüm kalitesiyle hizmetini sunmaktadır.

 

Şerit makinelerinin bakımı nasıl yapılır?

Günlük kullanım sonucunda makinenin üstündeki talaşlar temizlenip havaya tutulmalıdır. Ayrıca siperde gevşetilmelidir. Haftalık kullanım sonucunda ise Kasnaklar, siper yatakları ve diğer noktalar yağlanmalıdır. Bıçak laması sökülerek bilenmesi ve yağlanması gerekmektedir. Yıllık bakımlarda ise makinenin tüm noktaları kontrol edilmesi kusurlu bulunan yerlerin derhal eski haline getirilmesi gerekmektedir. Tüm bu bakımlar sağlandığında kusur olmadan uzun ömürlü ve güvenli bir şekilde makineyi kullanabilirsiniz.

 

Kaliteli bir şerit makinesi nereden alınmalıdır?

Bu bakımların yanı sıra makinenin malzeme kalitesi ve üretim standartları güvenlik ve kullanım açısından da çok önemlidir. Kaliteli bir şerit makinesini rahatlıkla satın alabilmenin en iyi yolu Altın Kural Metal olacaktır. Bunun başlıca sebeplerinden birisi Altın Kural Metal’in temin ettiği tüm ürünlerinde birinci sınıf malzeme kullanılmasıdır. Ayrıca bu makine TSE damgalı ürünler arasındadır. TSE onaylı olan her makine alınıp rahatlıkla kullanılabileceğini göstermektedir. TSE onayı olmadan satılan makineler sizleri yarı yolda bırakacak ve fazladan masrafa sokacak ürünlerdir. Kısacası Altın Kural Metal tüm ürünleri usulüne uygun satışa sunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak Altın Kural Metal sizlere satış öncesi ve satış sonrası desteğini her şekilde sürdürmektedir. Ayriyeten tüm ürünler en iyi fiyat garantisi ile sizlerin hizmetine sunulmaktadır.