Paslanmaz Çelik Sac ve Levha

Ağustos 03,2019

Paslanmaz Çelik Sac ve Levha

Paslanmaz Çelik Sac ve Levha

Paslanmaz çelik saclar ve plakalar aynı ürün gibi görünürken, kalınlık ve dayanıklılık bakımından farklıdırlar. Paslanmaz çelik saclar genellikle 6 mm'den, daha incedir ve hafif konut ve mimari uygulamalarda veya dayanıklılık gerektirmeyenlerde  yerlerde kullanılır. Levha plakaları 6mm veya daha fazla kalınlığa sahiptir ve depolama tankları ve diğer ağır hizmet uygulamaları için gereken çekme dayanımı ve dayanıklılığı sağlar. Ölçere bakarak farkı kolayca belirleyebilirsiniz: Ölçer ne kadar yüksekse, metal o kadar incedir.

Paslanmaz çelik sac ve levha plaka, çeşitli endüstriyel uygulamalar için düşük bakım gerektiren, korozyon direnci sağlayan bir çözüm sunmaktadır. Paslanmaz çeliğin tipik kullanımlarından bazıları şunlardır:

  • Gıda İşleme ve İşleme
  • Depolama tankları
  • Isı Eşanjörleri
  • Elektrik Muhafazaları
  • Kimyasal Proses Gemileri
  • Konveyörler
  • Mimari ve İnşaat
  • Deniz Parçaları ve Ekipmanları

Paslanmaz çelik sac 304 ve 316, iç ve dış mekan uygulamaları için dayanıklılık ve korozyon direnci sağlar. Bununla birlikte, projeniz için bir malzeme seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken iki alaşımlı kalite arasında birkaç küçük fark vardır. 
 
304 kalite paslanmaz çelik, yüksek korozyon direnci sağlayan yüksek nikel ve krom içeriğine sahiptir. Paslanmaz çelik 304 aynı zamanda manyetik değildir, mükemmel biçimlendirilebilirliğe sahiptir ve imal edilmesi kolaydır, bu onu geniş bir hafif ve genel amaçlı uygulamalar yelpazesi için mükemmel bir seçenek haline getirir.
 
316 kalite paslanmaz çelik aynı zamanda yüksek nikel ve krom içeriğine sahiptir, ancak molibden ilavesi, özellikle kloritlere veya klorine maddelere karşı korozyon direncini daha da arttırır. Bu özellikler, 316 kalite paslanmaz çelik sac ve plakayı tıbbi uygulamalar, deniz ortamları, rafinaj veya kimyasal işlem ve diğer aşındırıcı ortamlar için ideal bir seçenek haline getirir.

Endüstriyel Metal Tedarik, ihtiyaçlarınızı karşılamak için geniş bir form ve ebat yelpazesinde standart ve özel metaller sunar. Altın kural metal olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten onu ve gurur duyuyoruz. Sizlerde paslanmaz çelik sac hizmeti almak istiyorsanız hemen bize ulaşın!