Matkap Uçlu Vida Nedir?

Temmuz 27,2018

Matkap Uçlu Vida Nedir?

Matkap Uçlu Vida bugün kullanımda olan en önemli ticari bağlantı elemanlarından biri, kendiliğinden yapışan vidadır. En eski "işlenmiş" bağlantı elemanları arasında, kendinden dokunarak vidalar sertleştirilmiş çelikten yapılmış ve kullanımı endüstriyel devrim için etkili olmuştur. Halen, kendi kendine dokunan notların çeşitli stilleri ve stilleri üzerinde çalışıyoruz.

 

Matkap Uçlu Vida Kullanım Alanları Nedir?

Askeri veya havacılık bağlantı elemanlarının aksine, ticari bağlantı elemanları ticaret ’inde kullanılan terminoloji genellikle belirsizdir ve bazen karışıklığa neden olabilir; Bir örnek kendi kendini delme ve kendinden delme vidaları arasındaki ayrımdır.

 

Matkap Uçlu Vida Türleri Nedir?

Kendinden Vurma Vidası, sadece bir Tapping Vidası olarak adlandırılabilir. Bununla birlikte, genellikle Sac Metal Vida olarak da adlandırılır, çünkü bunlar çoğunlukla sac metalde kullanılır.

Hangi ad kullanılırsa kullanılsın, bu adlar, sürtünme dişleri oluşturan vidalar içindir (“dişlere dokunarak”), sürüldükleri alt tabakadaki önceden delinmiş bir delikte.

Kendiliğinden Sondaj Vidası, bir matkap noktasının eklenen özelliğine sahip, kendinden kılavuzlu bir vidadır. Matkap noktası bir matkap noktası gibi görünüyor. Bir delik açacak ve birleşme sırasında çiftleşme iplerini oluşturacaktır.

İşte karışıklığın nereden geldiğini; Çoğu zaman bir vida belirten kişi, Kendinden Delme Vidası (veya “Kendinden-Tapa”) Kendi Kendini Delme Vidası ile değiştirir. Bir vida kendi deliğini açacaksa, kendinden delici bir vidadır.

Kendiliğinden Yapışan Vida kategorisinde düşünülebilecek diğer vidalar şunlardır:

Diş Kesme Vidaları (TCS) - Önceden delinmiş bir delikteki dişleri kesmek için kullanılabilecek vidalardır. Birçok tür TCS vardır ve her biri bu hedefi gerçekleştirmek için farklı bir iş parçacığına sahiptir.

Vida Dişi Vidaları (TRS) - Sıfır açıklıklı bir uyum yaratan herhangi bir malzemeyi çıkarmadan alt tabakada önceden delinmiş bir delikte dişleri döndürecek veya uzatacak vidalardır.

Self-Tapping ve Self-Drilling terimleri birbirleriyle uyumlu olmasa da, bu vidalar çok sayıda konfigürasyona sahiptir ve ticari, endüstriyel ve inşaat pazarlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yorumlar


Sizde Yorum Yazın