Karbon Çelik Satın Almak!

Ağustos 04,2019

Karbon Çelik Satın Almak!

Karbon çelik demir ve karbondan yapılmıştır. Alaşım elementleri izler halinde bulunur. Bu elementlerin bazıları silikon, manganez, kükürt ve fosfordur. Karbon çeliği de aşağıdaki gibi üç gruba ayrılır.

  • Karbon hafif çelik -% 0,3'e kadar karbon içeriği
  • Yüksek karbonlu çelik -% 0,3-0,6'ya kadar karbon içeriği
  • Düşük karbonlu çelik -% 1'e kadar karbon içeriği

Hafif çelik, karbondan daha fazla demir içerir. Sonuç olarak, nemli ortamlarda oldukça aşındırıcıdır. Yüksek karbonlu çelik çok güçlüdür ve inşaat malzemesi olarak kullanılır. Karbon çeliğinde bulunan yüksek miktarda karbon nedeniyle sertlik, daha az süneklik, düşük kaynaklanabilirlik ve düşük erime noktası gibi özelliklere sahiptir. Düşük karbonlu çelik yaklaşık% 0.04-0.30 karbon içerir. İstenilen özelliklere bağlı olarak, çeliğin kalitesini arttırmak için başka elemanlar eklenir. Bu şekil yumuşak karbon çeliğinden daha güçlüdür ve yüksek karbonlu çeliğe göre daha az güçlüdür.

Genel olarak, karbon çeliği çok sünektir. Alaşımlı demir miktarına göre daha düşük miktarda karbon bulunması nedeniyle, karbon çeliği daha az kırılgandır ve yüksek dayanıma sahiptir.

Dökme demir ve karbon çeliği arasındaki fark

Dökme demir: Dökme demir, bir kalıp içinde kolayca dökülebilen ve çelikten daha büyük oranda karbon içeren sert ve nispeten kırılgan bir demir ve karbon alaşımıdır.

Karbon Çeliği: Karbon çeliği, yüksek karbon içeriğine ve diğer elementlerin düşük içeriğine sahip bir çelik türüdür.

Karbon içeriği

Dökme demir: Dökme demir% 2-4 oranında karbon içerir.

Karbon Çelik: Karbon çeliği% 1'e kadar karbon içerir.

Erime noktası

Erime: Erime nispeten düşük bir erime noktasına sahiptir.

Karbon Çeliği: Karbon çeliği nispeten yüksek bir erime noktasına sahiptir.

Sonuç

Dökme demir ve karbon çeliği, demir ve karbondan oluşan demir alaşımlarıdır. Mevcut karbon miktarına ve alaşıma eklenen diğer elementlere bağlı olarak birbirlerinden farklıdırlar. Dökme demir ve karbon çeliği arasındaki temel fark, karbon içerikleridir.

Karbon çelik alanında sizlerde kaliteli hizmet almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime gelerek karbon çeliğe sahip olabilirsiniz. Yıllardır verdiğimiz hizmetlerimiz sayesinde yıllardır müşterilerimizi memnun ediyoruz.