Paslanmaz Mesh

Kasım 30,2018

Paslanmaz Mesh

Paslanmaz Mesh; Kesişen teller tipik olarak kaynak veya dokuma yoluyla birleştirilirler - tel örgülerin daha yaygın biçimlerinden ikisi. Kullanılan katı tel, genellikle istenen çap elde edilene kadar bir dizi yuvarlak kalıpta bir metalin aşağı doğru çekilmesiyle yapılır.

Paslanmaz mesh, kesişme noktasında birbirine kaynaklanmış paralel tellerin kesişen sıralarına ve sütunlarına sahiptir. Tel istenen boyuta çekildikten sonra, birden fazla tel sırasını kesişme noktalarında birbirine kaynaştıran bir makineye beslenir.

Kafes makineden beslendikçe, paralel çizgilerin buluştuğu noktada paralel bir kaynak hattı oluşturulur. Tellerin bir sonraki kesişmesi daha sonra kaynak yapılacak makine ile beslenir ve bu işlem her bir sıradaki telleri birbirine birleştirerek devam eder. Bu makine genellikle, ısı kaynağı olarak elektrik direncini kullanarak telleri kaynak yapar. Diğer kaynak yöntemleri kullanılabilir olsa da, bu genellikle en ekonomik olanıdır. Ağ, istenen uzunluğa ulaştığında, bir makasla kesilir ve bir düz ve sert kaynaklı tel örgü tabakası ile sonuçlanır.

Dokuma tel örgü, dokuma bir kumaşa benzer kesişen tellerin bir dizisine sahiptir. Tipik olarak, teller, sabit bir levha üreten dikey tellerin üzerinde ve altında dokunur. Bu örüntü “Düz Dokuma Mesh” olarak bilinir. Daha esnek bir tabaka gerektiren uygulamalar için, bir “Twill Weave” kullanılabilir.

Bu, 2 dikey kablo üzerinde dokunmuş teli, daha sonra bir sonraki 2 dikey telin altından ve benzerlerini içerir. Dokuma hasırın üzerlerinde kaynak yoktur. Bunun yerine, seçilen örgü deseni ile düz bir tel besleyen bir tezgaha benzer bir makineye beslenirler. Teller daha sonra ters konuma eğilir ve bir sonraki düz tel, modelden beslenir. İstenilen ebatlara ulaşılana ve tamamlanan tel örgü kanadı istenen boyuta kadar kesilinceye kadar makine bu işlemi sürdürür.

Uygulamalar

Paslanmaz mesh birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bazı kullanımlar şunları içerir:

Parmaklıklar

Elekler

Izgaralar

Makine ve ekipman güvenlik barikatları

Beton takviye

Raflar

Kafesler

Paslanmaz Mesh üretimlerimizden satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İrtibat Tel: 0 216 577 54 40 / 0 216 577 84 40

 

Yorumlar


Sizde Yorum Yazın